NAOKO PROGRAM

máj 2019

 

7.5. VŠECHNO BUDE
 
  Česko, Slovinsko, Poľsko, Slovensko 2018, 85 min.
 

Snímka ocenená tohtoročným Českým levom za najlepší film. Typický outsider štrnásťročný Mára a jeho kamarát dvanásťročný Heduš podnikajú cestu za slobodou. Mára ukradne auto a svojimi trapasmi ohromí i mladú stopárku. Všetci sú na úteku, na dobrodružnej ceste, užívajú si náhlu slobodu, ktorú už možno nikdy nezažijú. Až do okamihu, kedy Maru chytí polícia. Vypočúvjú ho polcajti a my spolu s nimi váhame, čo je realita a čo vymyslený chlapčenský svet, niekedy je ťažké rozlíšiť pravú skutočnosť od tej vyfantazírovanej...

  18:00
  Olmo Omerzu
 

 

7.5. CHVILKY
 
  Česko, Slovensko, 2018, 93 min.
  Anežka je mladá žena, ktorá si želá, aby vzťah s jej rodinou a partnermi bol dobrý a pokojný, a to aj za tú cenu, že ona sama ustúpi a bude sa vyhýbať prípadným nedorozumeniam, sporom. Neuvedomuje si však, že onen pomyselný pokoj je len pokojom pred búrkou, ktorá musí skôr či neskôr prísť.
  20:00
  Beata Parkanová
  NAOKO PREMIÉRA

 

14.5. HIGH LIFE
   
  Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia, Poľsko, 2018, 113 min.
 

Filozofická sci-fi režisérky Claire Denisovej o hľadaní podstaty ľudskosti vo vesmírnych kulisách. Príbeh sa odohráva vo vesmíre na palube kozmickej lode. Skupina trestancov sa rozhodla namiesto doživotia slúžiť vede a stali sa z nich pokusné objekty experimentu – prítomná doktorka - častokrát proti ich vôli - im odoberala spermie s cieľom inseminovať mladú ženu. Na palube ostáva iba Monte a jeho dcéra Willow a žijú v úplnej izolácii. Otec a dcéra sa blížia k svojmu cieľu – k čiernej diere, kde prestáva existovať čas i priestor.

  18:00
  Claire Denis
  NAOKO PREMIÉRA

 

14.5. DO BOJA
 
  Francúzsko, 2018, 113 min.
  Pred dvoma rokmi automobilka podpísala dohodu so svojimi 1100 zamestnancami - tí pristúpili na citeľné platové obmedzenie výmenou za istotu pracovného miesta po dobu nasledujúcich piatich rokov. Napriek rekordnému zisku továrne a daným sľubom sa vedenie podniku náhle rozhodlo výrobu ukončiť. Zamestnanci, na čele s hovorcom Laurentom Amed, však toto rozhodnutie odmietajú prijať a sú pripravení bojovať za prácu.
  20:00
  Stéphane Brizé
  NAOKO PREMIÉRA

 

21.5. YAO
   
  Francúzsko, Senegal, 2018, 104 min.
 

Yao je mladý 13-ročný chlapec žijúci v jednej dedine na severe Senegalu a je ochotný urobiť všetko preto, aby sa mohol stretnúť so svojím hrdinom, ktorým je Seydou Tall, slávny francúzsky herec. Seydou Tall je pozvaný do Dakaru, aby tam predstavil svoju novú knihu, a po prvý raz navštívi krajinu, z ktorej pochádza. Aby si mladý Yao splnil svoj sen, naplánuje si útek a sám prekoná 387 kilometrov, ktoré ho delia od hlavného mesta. Dojatý Seydou sa rozhodne chlapca odprevadiť a netuší, že sa vydal na cestu za svojimi koreňmi

  18:00
  Philippe Godeau
  NAOKO PREMIÉRA

 

21.5. NEDOTÝKAJ SA MA
 
  Rumunsko, Nemecko,Česko, Bulharsko, Francúzsko, 2019, 123 min.
  Laura už roky pracuje v továrni na výrobu figurín. Kvôli nemožnosti vlastného prežívania nahliada do intímneho života druhých a za navodenie ilúzie intimity platí mladým mužom. Tudorovi, hercovi, ktorý si zarába ako masér, sa páči žena, ktorá odmieta jeho snahy o kontakt. Víťazný film na MFF v Berlíne.
  20:00
  Adina Pintilie
  NAOKO PREMIÉRA

 

28.5. PUNK JE HNED!
   
  Slovensko, Česko, 2019, 70 min.
 

Príbeh tridsaťročného drogovo závislého Kwička, ktorý žije v rozpadajúcom sa podnájme so svojou družkou a dvojročným synom. Jeho idylický svet jedného dňa ostro narazí na hranu všeobecne platných pravidiel. Svojim impulzívnym správaním, ktoré neráta s dôsledkami, svoj život postupne mení na voľný pád.

  18:00
  Juro Šlauka
 

 

28.5. VŠETCI TO VEDIA
  Everybody Knows
  Španielsko, Francúzsko, Taliansko, 2018, 132 min.
  Krásna Laura prichádza do rodného Španielska na svadbu svojej sestry. Bujarú oslavu v kraji slnečných viníc však naruší zmiznutie jedného z hostí. Čoskoro sa ukáže, že pod povrchom driemu staré krivdy a tajomstvá, ktoré mali zostať zabudnutá. Najslávnejší filmový pár súčasnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelujú v hlavných úlohách dávnych milencov, medzi ktorými to nikdy neprestalo iskriť. Psychologický thriller dvojnásobného držiteľa Oscara Asghara Farhadiho sa stal otváracím filmom festivalu v Cannes.
  20:00
  Asghar Farhadi
  NAOKO PREMIÉRA

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko