NAOKO PROGRAM

marec 2019

 

5.3. YOMEDDINE
 
  Egypt, USA, Rakúsko, 2018, 97 min.
 

Bešaj žije v koptskej kolónii pre leprotikov, kam ho ako dieťa umiestnila jeho rodina. Má tu manželku a prácu, ktorá spočíva v zbieraní vecí na smetisku. Keď manželka umiera, zostáva starnúcemu mužovi v srdci len veľké prázdno a naliehavá potreba niečo zmeniť. Yomeddine je road movie o dôstojnosti a odvahe prijať inakosť, ktorá sa na prvý pohľad môže zdať ohyzdná.

  18:00
  A. B. Shawky
  NAOKO PREMIÉRA

 

5.3. DIEVČA
  Girl
  Belgicko, Holandsko, 2018, 105 min.
  Lara je trans žena, ktorá sa narodila s telom a menom chlapca. Podstupuje hormonálne a chirurgické procedúry, ktoré z nej urobia ženu. Zároveň sa zapisuje na prestížnu baletnú školu, kde si chce splniť sen a stať sa tanečnicou. Jeden z najsilnejších motívov Dievčaťa, od ktorého režisér Lukas Dhont od začiatku do konca neuhýba, je ten, že všetci z Larinho okolia, či už doma alebo v škole, plne podporujú jej túžby a snahy.
  20:00
  Lukas Dhont
  NAOKO PREMIÉRA

 

11.3. VERNÍ NEVERNÍ
  A Faithful Man
  Francúzsko, 2018, 75 min.
 

Louis Garrel si vo svojom druhom celovečernom filme zahral hlavnú rolu muža, ktorého svet sa zrúti potom, čo ho opustí celoživotná láska. O desať rokov neskôr sa k nemu vracia, ale prináša so sebou aj šokujúce tajomstvo. Inteligentná romantická komédia sa zľahka dotýka tém ako smútok, ľútosť, príťažlivosť a vernosť. Garrel sa podieľal aj na filmovom scenári, ktorý napísal spolu s renomovaným Jean-Claudom Carrierom.

  20:30
  Louis Garrel
  PREHLIADKA CREME DE LA CREME

 

12.3. BOJOVNÍČKY SLNKA
  Girls of the Sun
  Francúzsko, Belgicko, Gruzínsko, Švajčiarsko, 2018, 115 min.
 

Mladá právnička Bahar navštevuje svoju rodinu v Kurdistane. Pri útoku extrémistov umiera jej manžel a ona sama sa spoločne so synom stáva aj s ďalšími ženami a deťmi rukojemníkom islamistov. Film Bojovníčky slnka je vťahujúcím pohľadom na hrdinstvo všedných ľudí vo vyhrotenej životnej situácii.

  18:00
  Eva Husson
  PREHLIADKA CREME DE LA CREME

 

12.3. JE MI FAJN, s.r.o.
  I Feel Good
  Francúzsko 2018, 103 min.
 

Monique vedie spoločenstvo Emauzy v blízkosti mestečka Pau. Po rokoch sa z ničoho nič vráti jej brat Jacques - naničhodník, ktorého zaujíma jediné: ako zbohatnúť. Takže skôr než o rodinné stretnutie tu pôjde o stret dvoch odlišných svetov.

  20:00
  Benoît Delépine, Gustave Kervern
  PREHLIADKA CREME DE LA CREME

 

19.3. FAVORITKA
  The Favourite
  Írsko, Veľká Británia, USA, 2018, 119 min.
 

Na kráľovskom dvore nešťastnej a slabej anglickej panovníčky Anny Stuartovnej dochádza ku každodennému boju o jej vrtkavú priazeň. Usilujú sa o ňu nielen ministri a vojvodcovia, ale predovšetkým jej dve spoločníčky, Lady Sarah a komorná Abigail. Tieto dve dámy sa v dráme plnej čierneho humoru nezastavia pred ničím.

  18:00
  Yorgos Lanthimos
 

 

19.3. ZJAVENIE
  The Apparition
  Francúzsko 2018, 137 min.
 

Jacques pracuje ako reportér vo veľkých francúzskych regionálnych novinách. Jeho povesť nezaujatého a nadaného investigatívneho novinára upúta pozornosť Vatikánu, ktorý si ho najme na splnenie zvláštnej úlohy. Stane sa členom komisie overujúcej údajné zázračné zjavenie. Jacques postupne odkrýva skryté motívy a tlaky, ktoré ovplyvňujú vyšetrovanie a jeho vlastná viera sa otriasa v základoch.

  20:00
  Xavier Giannoli
  NAOKO PREMIÉRA

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko