NAOKO PROGRAM

jún 2024

 

 

 

 

4.6. NEŽIADUCI
 
Les Indésirables
  Francúzsko 2023, 106 min.
 

Na Oscara nominovaný režisér Ladj Ly nadväzuje na svoj medzinárodne uznávaný debut Les Misérables ďalším podnetným, hlboko osobným a politicky angažovaným portrétom komunity, ktorá sa usiluje nájsť svoju vlastnú cestu a miesto, kam by mohla patriť.

  18:00
  Ladj Ly
  Créme de la créme

 

4.6. DAAAAAALÍ!
 
  Francúzsko 2023, 79 min.
 

Mladá francúzska novinárka sa opakovane stretáva so Salvadorom Dalím kvôli projektu dokumentárneho filmu, ktorý sa nikdy nezačne nakrúcať. opakovane stretáva so Salvadorom Dalím kvôli projektu dokumentárneho filmu, ktorý sa nikdy nezačne nakrúcať. Daaaaaalí! je hravý a miestami veľmi vtipný fiktívny dokumentárny film so spletitým dejom, ktorý pozostáva z prekrývajúcich sa snových sekvencií, nepredvídateľných skokov v čase a v ktorom samotného umelca stvárňuje päť rôznych hercov.

  20:00
  Quentin Dupieux
  Créme de la créme

 

11.6. HRANICE EURÓPY
 
  Česká republika, Slovensko, Francúzsko 2024, 98 min.
 

Úspešná novinárka Saša opúšťa svoju rodinu a spoločne s miliónmi ďalších východoeurópskych pracovníkov sa stáva lacnou pracovnou silou v Západnej Európe. V Nemecku na farme, v írskom hoteli, alebo ako opatrovateľka vo Francúzsku.

  18:00
  Apolena Rychlíková
  Naoko premiéra

 

11.6. CHIMÉRA
 
  Taliansko, Francúzsko, Švajčiarsko 2023, 130 min.
 

Artový Indiana Jones. Každý má svoju vlastnú chiméru, niečo, čo sa snaží dosiahnuť, ale nikdy sa mu to nepodarí nájsť. Lovci pokladov, vykrádači hrobov a komedianti. To sú členovia partie „Tombaroli“. Jeden z nich, Arthur, ale vyniká zvláštnym darom – schopnosťou nájsť miesta, kde sú ukryté staré etruské poklady. Arthur urputne hľadá stratenú lásku Beniaminu. Hľadá všade, i vo vnútri zeme.

  20:00
  Alice Rohrwacher
  Naoko premiéra

 

18.6. TÍ, KTORÍ TANCUJÚ V TME
 
  Česká republika, 2022, 78 min.
 

Šesť príbehov mladých nevidomých, ktoré budia túžbu po živote, nabíjajú optimizmom a neboja sa sarkazmu. Víťazný film Varšavského filmového festivalu empaticky ukazuje cesty ľudskej vôle, odvahu zdolávať prekážky a žiť.

  18:00
  Jana Ševčíková
  Naoko premiéra

 

18.6. SAINT OMER
 
  Francúzsko, 2022, 122 min.
 

Súd v Saint-Omer. Mladá spisovateľka Rama sleduje proces s Laurence Coly, mladou ženou obvinenou zo zabitia svojej pätnásťmesačnej dcéry, ktorú nechala napospas prílivu na pláži v severnom Francúzsku. V priebehu procesu však výpovede obžalovaných i jednotlivých svedkov otrasú Raminým presvedčením o jej vine a spochybnia aj náš vlastný úsudok.

  20:00
  Alice Diop
  Naoko premiéra

 

20.6. RUŽOVÉ SNY
 
  ČSSR 1976, 81 min.
 

Peotický obraz lásky dedinského poštára Jakuba a mladučkej cigánky Jolanky. Sú to hrdinovia, ktorí vstupujú do života s omylmi a kotrmelcami, s humorom a poéziou ich mladosti. Jakub okrem listov a telegramov prináša ľuďom okolo seba i radosť. Je hravý a Jolanka cieľavedomejšia. Je nespokojná, chcela by zmeniť svoj život. Jakub si vie vymýšľať a dokáže presvedčiť, že všetky túžby a sny sú splniteľné. Jakub a Jolanka sa k sebe približujú i vzďaľujú navzájom, nachádzajú sa, aby sa opäť jeden druhému stratili... Skutočný život ich naučí chápať, kde sú hranice sna, túžby a skutočnosti.

Špeciálne predstavenie s účasťou tvorcov: Dušana Hanáka, Juraja Nvotu a Ivy Bittovej

  20:00
  Dušan Hanák
  70. narodeniny Juraja Nvotu

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

18
© FK Naoko