NAOKO PROGRAM

január 2019

 

8.1. MÝTUS O PYŽAMOVEJ PÁRTY
  The Myth of the American Sleepover
  USA 2010, 93 min.
 

Štyrom teenagerom začína posledná letná noc pred začiatkom školského roka. Hľadajú cestu, ako nájsť lásku a dobrodružstvo pri honbe za prvými bozkami, krátkodobými platonickými vzťahmi, popularitou a večierkami. Medzi tým všetkým objavia tiché výnimočné momenty, ktoré oveľa neskôr získajú miesto v ich srdciach ako to najlepšie, čo kedy v mladosti zažili...

  18:00
  David Robert Mitchell
  NAOKO PREMIÉRA

 

8.1. VEŽA. JASNÝ DEŇ.
  Wieża. Jasny dzień.
  Poľsko, 2017, 106 min.
  Mula žije s rodinou na dedine. Tesne pred svätým prijímaním jej dcéry sa objavuje Mulina sestra Kaja. Kaja je biologickou matkou dievčaťa, ale pred šiestimi rokmi bez stopy zmizla. Rodina verí, že sa zmieria, ale Mula sa obáva, že si Kaja prišla vziať dcéru späť. Medzitým sa odohrá séria zvláštnych metafyzických udalostí a Kajina prítomnosť vyvoláva v ľuďoch premeny. Mulin strach sa stupňuje, chce sa sestry zbaviť. Ale Kaja prišla z nejakého dôvodu.
  20:00
  Jagoda Szelc
  NAOKO PREMIÉRA

 

15.1. SVIATKY POKOJA A MIERU
  Den tid pa aret
  Dánsko, 2018, 101 min.
 

Trpká komédia dánskej hereckej hviezdy Papriky Steen o tom, že rodina je najväčšie požehnanie…aj prekliatie. Svoje o tom vie Katrine, ktorá se vždy desí vianočných sviatkov. Znamená to pre ňu nielen variť pre trinásť členov rodiny, ale zároveň vyčerpávajúcu diplomaciu medzi jednotlivými aktérmi. Tohtoročné Vianoce sú ale obzvlášť stresujúce, pretože za sviatočný stôl má zasadnúť i Katrinina sestra Patricia, ktorá práve vyšla z protialkoholického liečenia.

  18:00
  Paprika Steen
  NAOKO PREMIÉRA

 

15.1. BEAUTIFUL BOY
   
  USA 2018, 120 min.
 

Skutočný príbeh sa točí okolo rodiny Sheffovcov. Syn Nic (Timothée Chalamet) prepadá závislosti na metamfetamíne, čo znamená, že pre celú rodinu nastáva extrémne ťažké obdobie.Otec David (Steve Carell) je odhodlaný svojmu synovi pomôcť na ceste k vyliečeniu. Všetkých to však bude stáť veľa síl.

  20:00
  Felix Van Groeningene
  NAOKO PREMIÉRA

 

22.1. ŽENA V BOJI
  Woman at War
  Island, Francúzsko, Ukrajina, 2018, 101 min.
 

Päťdesiatnička Halla je zdanlivo usporiadaná učiteľka a zbormajsterka, ale pod pokojným zovňajškom drieme viac, než sa na prvý pohľad zdá. Tvrdá a nekompromisná žena má ešte druhý život - vedie totiž súkromnú vojnu s priemyselnými gigantmi, ktorí ničia islandskú krajinu. Najhľadanejšia žena ostrova rieši s lukom v ruke dilemu mnohých z nás: ako svojím dielom prispieť k tomu, aby nedošlo k ekologickej a sociálnej katastrofe?

  18:00
  Benedikt Erlingsson
  NAOKO PREMIÉRA

 

22.1. JACK STAVIA DOM
  The House That Jack Built
  Dánsko, Francúzsko, Nemecko, Švédsko, 2018 , 152 min.
 

Najkontroverznejšia snímka roka. Ponurý, ale zároveň groteskne humorný film nás zavedie do USA 70. rokov. Pre sériového vraha Jacka je každé zabitie umeleckým dielom. Svoje temné majstrovstvo sa snaží počas rokov vybrúsiť k dokonalosti. Napriek jeho vysokej inteligencii sa polícia pomaly približuje, zatiaľ čo Jack viac a viac riskuje na ceste k dokonalej vražde. Násilné činy mu pomaly ale isto dláždia cestu do horúcich pekiel...

  20:00
  Lars von Trier
  NAOKO PREMIÉRA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko